Ahojte, volám sa Alžbeta Kerekeš. Všetci ma však volajú Betka.

Mám rada tabuľky, poriadok a systém. Človek by si povedal, že by som mala ísť robiť účtovníčku. Ale nie. Ja budem svadobná koordinátorka. Žijem v Bratislave s mojim manželom a momentálne som na materskej dovolenke (tss, vraj dovolenke) s našim synčekom Kubkom. Všetko možné organizujem už odmalička, avšak v posledných rokoch som sa dostala k organizovaniu vlastnej svadby, niekoľkých ďalších svadieb a radila som mnohým nevestám.

Vždy som sa vyžívala v domýšľaní vecí do detailov a práve to prinášam Vám, čitateľom mojich článkov, a budúcim klientom. To, čo mi pri príprave vlastnej svadby vždy najviac chýbalo bolo, že som síce našla kopu informácií, ale vždy mi chýbali detaily, ktoré som si musela domyslieť, dohľadať alebo sa o nich na vlastných chybách dozvedieť.

Čo robím (v skratke): svadobné konzultácie, v ktorejkoľvek fáze plánovania a plánovanie celej svadby podľa Vašich predstáv.

Niečo viac

Pri konzultáciách, ako aj v mojich článkoch, Vám odovzdávam konkrétne informácie, ktoré Vám na 99,99% (viete ako, musím si tam nechať to 0,01%, kdyby něco) pomôžu pri plánovaní Vašej vlastnej svadby. Konzultácie Vám však viem prispôsobiť viac na mieru ako články a vieme sa porozprávať o Vašich konkrétnych problémoch. Okrem toho Vám ušetria hodiny googlenia a stresu z toho, že ste možno predsa len na niečo zabudli, či úplne nedomysleli.

Cenou za detailnejšie články s konkrétnymi informáciami je to, že články vedia byť občas (skoro vždy) trochu dlhšie… a nebudem tajiť, že zároveň k tomu prispieva aj moja neschopnosť vyjadriť sa stručne, za čo sa vopred ospravedlňujem. 

Ak však chcete extra super krátke výcucy, moje posty na Instagrame sú presne to, čo hľadáte. Zároveň sa na mojom Instagrame a v článkoch snažím spomínať dodávateľov, ktorých som si obľúbila, verím im alebo ma veľmi zaujali. Čiže nespomínam ich na základe platených spoluprác či iných výhod pre mňa. Taktiež na mojom Instagrame do Highlights postupne pridávam rôzne typy dodávateľov, ktorých si viete jednoducho preklikať a zistiť, či vás niektorý zaujme.

Svadobné konzultácie  (ktoré momentálne robím len online) som sa rozhodla poskytovať preto, že väčšina párov na Slovensku si rado manažuje veci sami, pretože domácu majú od kamoša Peťa, víno majú od uja z Vištuku, výzdobu im bude robiť kamoška Janka a autobus pre hostí požičajú od miestneho futbalového klubu. A je to tak úplne v poriadku. Ale práve kvôli tomu potrebujú pomôcť iba na úplnom začiatku, s niektorými konkrétnymi súčasťami svadby v priebehu plánovania alebo si vo finiši overiť, či majú všetko dobre domyslené, časovo dobre naplánované a či na nič nezabudli. 

Keby ste mi chceli prenechať plánovanie celej vašej jedinečnej svadby, veľmi rada sa stretnem na kávičke (pri malom dieťati je káva elixír života, takže vždy poteší), a preberiem si vašu predstavu a ako by to mohlo fungovať. Avšak rovnako ako pri konzultáciách sa môžeme stretnúť aj online, veď to je v súčasnosti už skoro ako naživo.  

Keď nič neorganizujem, pravdepodobne:  

 • Sa válam na hracej podložke s Kubkom
 • Robím rôzne ručné práce a zapletám všetko, čo sa dá: kedysi náramky priateľstva, bužírky, momentálne makramé a podobne. 
 • Venujem sa kaligrafii, ale zatiaľ mi to nejde úplne tak, ako by som chcela.
 • Vytváram svadobnú grafiku.
 • Kváskujem už od začiatku korony a každých pár dní pečiem čerstvý chlebík.

Obľúbené veci: 

 • Farba: Červená
 • Jedlo: Pizza a talianska kuchyňa
 • Miesto: Karimunjawa (malý ostrovček pri ostrove Jáva), na Slovensku Banská Štiavnica alebo hocijaké miesto s pekným výhľadom
 • Filmy: akékoľvek muzikály, dokola môžem pozerať Sweeney Todd: Demon Barber of Fleet Street a Burlesque a film Love Actually
 • Knihy: Kroniky Narnie a Harry Potter a ďalšie fantasy a detektívky. Keď som bola v Osle, musela som si pochodiť všetky miesta, ktoré sa spomínali v knihe od Nesba, ktorú som práve čítala (áno bolo to trošku creepy)
 • Bublifuk
 

Ďalšie náhodné fakty o mne: 

 • Som hrozný záhradkár a skoro všetko mi uhynie, ale o všetko ostatné živé sa viem celkom dobre postarať (vid môj malý syn).
 • Vo svojom živote som hrala už na množstve hudobných nástrojov, medzi najzaujímavejšie patrí asi saxofón a basová flauta (je to fakt vtipný nástroj, vygooglite si, jeden pán mi raz na jednej súťaži povedal, že to znie ako krava).
 • Skoro štyri roky som nemohla jesť mlieko ani lepok – blbé keďže najradšej mám pizzu.
 • Bola som v každom štáte na Balkáne.