Svadobný emergency kit

Svadobný emergency kit

Čo mať vždy poruke vo svadobný deň

Môj emergency kit nebol príliš veľký. Mala som tam skutočne len úplne nevyhnutné veci, ktoré ak človek potrebuje, tak ich potrebuje ihneď. Keby som potrebovala niečo ďalšie, na mieste konania hostiny na toaletách, sme mali aj tzv. bathroom basket, kde už bolo viacero vecí. Keby som potrebovala, môžem ho využiť aj ja. Čo to je a čo obsahuje taký bathroom basket sa dočítate trochu viac tu

Zoznam nižšie možno vyzerá, že by ste na tie všetky veci potrebovali rovno príručnú batožinu, ale nie je toho toľko. A ja okolo toho len priveľa kecám. Hlavne to nebudete so sebou vláčiť vy. Odovzdáte to blízkej osobe, ktorá nezvykne strácať veci a veľa piť a ktorá bude pri vás väčšinu času. Alebo aspoň kým prídete na miesto konania hostiny. Potom si už svoju taštičku šupnete pod stôl. Všetko by sa malo zmestiť do malej kabelky, možno dokonca aj do takej tej mini fancy plesovej kabelky.

Zvyšné veci, ktoré by som mohla potrebovať, ako napríklad druhé (a tretie) pančuchy či deodorant som si nechala deň predtým na mieste hostiny. Tam strávite najviac času a sú to veci, ktorých riešenie počká. 

Tak aby som sa dostala k veci, môj emergency kit obsahoval toto: 

 1. Občiansky preukaz, to je asi jasné, keďže ho potrebujete aj pri samotnom svadobnom obrade a ako správny občan SR by ste ho mali mať aj tak stále niekde pri sebe. 
 2. Nejaké peniaze, nikdy neviete, či náhodou nebudete chcieť utiecť alebo tak… A za čo by ste si inak kúpili lístok na vlak? Asi pozerám priveľa amerických filmov…
 3. Utierky na mastnotu, mala som také špeciálne utierky, teda neviem či sú až také špeciálne, ale ja ako make-upový analfabet som sa s niečím takým stretla po prvýkrát. Sú to ale v podstate zmatňujúce utierky. Ak budete mať svadbu v lete alebo už kľudne aj na jar, pod váhou šiat, stresu a emócií sa pravdepodobne budete občas lesknúť a preto je príjemnejšie použiť takéto utierky ako rýchlu záchranu.
 4. Balzam na pery, veľmi dôležité, budete sa veľa usmievať, plakať a pravdepodobne aj menej piť (vody) a vaše pery budú trpieť.
 5. Rúž/ceruzka na pery, toto je asi jasné. Hoci ja som na to úplne zabudla a za celý čas som si pery znova nenamaľovala. 
 6. Lieky, keďže mám astmu, musím mať vždy pri sebe inhalátor. Ak máte niečo podobné a potrebujete mať napríklad pri sebe EpiPen alebo akýkoľvek iný “rýchloliek” určite na neho nezabudnite vo svoj svadobný deň. Ďalšie lieky sú už na vašom uvážení, ale ja som si brala ešte Ibalgin, keby ma rozbolela hlava, a niečo na moje väčšinou neposlušné brucho. 
 7. Nožničky, určite sa zídu, aj keby len na odstrihnutie nitky zo šiat, aby sa ďalej nepárala. 
 8. Vreckovky, budete asi plakať alebo sa potiť alebo hocičo iné a vreckovky prídu vhod.
 9. Niečo malé na jedenie, v zhone celého dňa, hoci aj keď sa poriadne naraňajkujete a naobedujete (čo sa asi aj tak nestane), sa môže stať, že veľmi vyhladnete a keďže je zvykom na svadbe stále popíjať, je dobré mať pri sebe niečo rýchle na zahryznutie. Ak ste dokonca taký prípad, ako som bola ja v čase našej svadby, a máte intoleranciu na mlieko a lepok (alebo hocičo iné)… čiže v podstate všetky jednoducho dostupné snacky neprichádzajú do úvahy… určite odporúčam si niečo svoje prichystať, lebo len ťažko vám niekto niečo jedlé zoženie.
 10. Leukoplasty, budete veľa chodiť a tancovať. Takisto, keby ste sa spýtali všetkých predchádzajúcich neviest ako dlho si dali čas na to, aby rozchodili svoje svadobné topánky, určite takmer žiadna nepovie, že ich rozchodila dostatočne.
 11. Vložky alebo tampóny, toto asi viac rozvíjať nebudem, ale chápete… 
 12. Žuvačky, keby ste potrebovali trošku osviežiť dych
 13. Mobil, možno aj ten sa vám v núdzi zíde, ale ja som ani nevedela, kde ho mám kým nebolo potrebné volať taxíky pre hostí, ktorí odchádzali ku koncu hostiny.

Samozrejme je to na vás či si niečo pridáte alebo uberiete, alebo možno vám to príde ako úplná zbytočnosť, ale mne sa väčšina vecí skutočne zišla aj keby iba pre môj pokoj v duši, že to mám pri sebe, keby bolo treba. Ak neplánujete robiť bathroom basket, možno aj odtiaľ sa vám zíde zopár drobností do vášho emergency kitu.

Ďalšie
články